برگزاری جشن در دانشگاه امیرکبیر به مناسبت مرخصی مجید توکلی

majidfreedom

دانشجویان دانشگاه امیرکبیر امروز، ۳۰ مهرماه، به مناسبت مرخصی مجید توکلی در صحن این دانشگاه به شادمانی پرداختند.

برای مشاهده گزارش تصویری از این مراسم اینجا کلیک کنید.

به گزارش دانشجونیوز، در این مراسم که با حضور جمع کثیری از دانشجویان برپاشده بود دانشجویان ضمن توزیع شیرینی آزادی وی را گرامی داشتند.

در این مراسم یکی از دانشجویان دانشگاه در سخنانی ضمن تبریک آزادی مجید توکلی به خانواده اش به وی‍ژه مادر صبورش، به جامعه دانشجویی پلی تکنیک نیز تبریک گفت.

وی در ادامه خواستار آزادی دیگر دانشجویان دربند از جمله ضیا نبوی، شبنم مدد زاده و مریم شفیع پور شد.

موضوع تشکل های دانشجویی از دیگر مباحث مطرح شده در این سخنرانی بود.

این فعال دانشجویی با اشاره به انجمن اسلامی جعلی دانشگاه امیرکبیر گفت : “ما نیاز به انجمنی داریم که برآمده از نظر اکثریت دانشجویان و تامین کننده خواست آنها باشد و نه انجمنی که با تنها ۳۰ رای تشکیل شده است.” پس از بیان این مطالب دانشجویان با سر دادن شعارهایی حمایت خود را از مطالب مطرح شده اعلام کردند.

در حاشیه این برنامه “احمد قصابان” عضو سابق انجمن اسلامی دانشگاه و از دوستان نزدیک مجید توکلی به شرح خاطراتی از وی و بیان مشکلات چند سال گذشته پرداخت.

وی با انتقاد از علیرضا رهایی، ریاست دانشگاه، گفت : “امروز باید رئیس دانشگاه اقدام به برگزاری جشن در دانشگاه می کرد ولی ما دیدیم که در ماجرای بازداشت مجید، رئیس دانشگاه خود به یک بازوی اجرایی برای نهاد های امنیتی تبدیل شده و استقلال دانشگاه را زیر سوال برد”.

وی افزود: “ما امروز هم می گوییم که اگر آنها این جایگاه را ترک و استعفای خود را تقدیم دانشجویان و وزارت علوم کنند، ما پذیزای آنها خواهیم بود.”

در پایان دانشجویان از مسئولین وزارت علوم خواستند تا با شنیدن صدای آنها هرچه سریع تر به تغییر ریاست دانشگاه که کارنامه او در ۸ سال اخیر سرشار از اقدامات افراطی و به دور از اعتدال است بپردازند.

majidfreedomyek

majidtavakolifree

هیچ نظری ثبت نشده است.

نظر دهید


× شش = 24