تخت روانچی: ایران پیش از این دسترسی به مراکز نظامی را فراهم کرده است

ravanchiمجید تخت روانچی، معاون وزیر امور خارجه ایران، در تازه ترین اظهارات مرتبط با مذاکرات هسته ای گفته است که «هنوز موضوعات حل نشده‌ای درباره‌ی مساله‌ی مربوط به برنامه هسته‌ای و تحریم‌ها وجود دارد».

به گزارش ایسنا، معاون وزیر خارجه در گفتگو با یک نشریه آمریکایی گفته است که «آن چه ما در لوزان به دست آوردیم یک تفاهم بود نه توافق، راه‌حلی برای پایان دادن به برخی اختلافات. اینجاست که تفاوت وجود دارد. ما زیرچتر این تفاهم کلی کار کردیم اما باید بگویم که در لوزان زمان کافی برای پرداختن به جزییات نداشتیم».

مجید تخت روانچی همچنین از لزوم تصویب پروتکل الحاقی توسط مجلس ایران سخن گفته است.

معاون وزیر خارجه در بخشی دیگر از این گفتگو با اشاره به پذیرش داوطلبانه پروتکل الحاقی بین سال های ۲۰۰۳ تا ۲۰۰۵ توسط ایران اظهار داشت که «بازرسان کار خود را در ایران انجام داده‌اند. ایران علاوه بر این تحت کنوانسیون تسلیحات شیمیایی، دسترسی به تاسیسات نظامی را فراهم کرد. بنابراین هر گاه صحبت از تعهدات ما طبق الزامات مشروع بین‌المللی به میان می‌آید ما هیچ مشکلی نداشته‌ایم».

وی در ادامه گفته است که «اگر توافقی به دست آید به نفع ما، به نفع منطقه و به نفع ۱+۵ است. این واقعا یک بحران ساختگی است. اما یک توافق برای این که پایدار باشد باید خوب باشد. در عین حال دست نیافتن به یک توافق پایان جهان نیست.»

هیچ نظری ثبت نشده است.

نظر دهید


− هشت = 1