پروژه «عنکبوت سپاه» به فعالین دانشجویی رسید: بازداشت و پرونده‌‌سازى براى محمد یوسفى

Mohammad yousefiمحمد یوسفى، دانش آموخته رشته ى کارشناسى کشتى سازى دانشگاه امیرکبیر تهران، حدود دو ماه است که در سکوت خبرى در بازداشت نیروهاى امنیتى به سر مى برد و مامورین سپاه سایبرى در حال پرونده سازى براى این زندانى سابق جنبش سبز هستند.

به گزارش دانشجونیوز، فرماندهى امنیت سایبرى سپاه طى بیانیه اى از بازداشت م-ى ٢٧ ساله و کارشناس کشتى سازى دانشگاه امیرکبیر خبر داده است.

بیانیه سپاه سایبرى، بازداشت محمد یوسفى را در قالب پروژه موسوم به عنکبوت و مرتبط با فعالیت و مدیریت صفحات فیسبوکى مخالف ارزش های نظام عنوان کرده است.

سپاه پاسداران در بیانیه خود مدعی شده است که محمد یوسفی «در بسیاری از پست‌های ارسالی خود، والاترین ارزش‌ها و مقدسات مذهبی و دینی شیعیان را به تمسخر گرفته» است.

«مدیریت صفحات جعلی (Fake) مرتبط با چندین هنرمند، فوتبالیست و شخصیت‌های بزرگ و ایجاد مزاحمت برای آنها» از دیگر «موارد مجرمانه» این فعال سابق دانشجویی عنوان شده است.

طعمه جدید «عنکبوت» سپاه: فعال سابق دانشجویی و زندانی جنبش سبز

محمد یوسفى، دانشجوى دانشگاه امیرکبیر (پلى تکنیک تهران)، در سال ٨٨ نیز بازداشت و مدتى در بند ٣۵٠اوین زندانى بود.

در بیانیه سپاه سایبرى به سابقه دستگیرى محمد یوسفى در سال ٨٨ نیز اشاره شده است.

سپاه پاسداران در بیانیه خود آورده است که «متهم سابقه دستگیری توسط نهادهای امنیتی را در برهه فتنه ۸۸ داشته و با اصحاب فتنه ۸۸ ارتباط نزدیکی دارد و در دامن زدن به اغتشاشات اجتماعی پس از فتنه در فضای مجازی نقش بسزایی داشته است.»

محمد یوسفی در اردیبهشت ماه سال ۸۹ پس از ۵ ماه بازداشت از زندان آزاد شده بود.

این فعال جنبش سبز، ۱۶ آذر سال ۸۸، هنگام ورود به دانشگاه امیرکبیر توسط نیروهای امنیتی بازداشت و توسط قاضی صلواتی در دادگاه بدوی به اتهام «اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی» به ۴ سال حبس تعزیری محکوم شد.

وی همزمان با مجید توکلی، دیگر فعال دانشجویی امیرکبیر، بازداشت شد و به خاطر دوستی با وی تحت فشار نیروهای امنیتی قرار گرفت.

شعبه ۵۴ دادگاه تجدیدنظر به دلیل نبود مدارک سرانجام ۴ سال حبس این دانشجو را به مدت ۵ سال به حالت تعلیق درآورد تا وی پس از۱۶۱ روز از زندان آزاد گردد.

به نظر مى رسد نیروهاى امنیتى با استفاده از سکوت خبرى درباره محمد یوسفى، در حال پرونده سازى مجدد براى این فعال دانشجویی سابق هستند.

در این بیانیه به بازداشت شخص دیگرى به نام ع-ر نیز اشاره شده است.

 

 

۶ پاسخ تا “پروژه «عنکبوت سپاه» به فعالین دانشجویی رسید: بازداشت و پرونده‌‌سازى براى محمد یوسفى”

 1. میلاد
  ۱۱ اسفند ۱۳۹۳ ۱۲:۱۲ ب.ظ #

  محمد بی گناه است و تحت فشار دستگاه قضایی و سپاه بر روی خانواده اش پوشش رسانه نشده … تمام مطالب مطروحه دروغ است و از کاه کوه ساخته شده است.

 2. Maryam
  ۱۱ اسفند ۱۳۹۳ ۱۱:۲۵ ب.ظ #

  These are Sepah’s propaganda. He is innocent and should be free soon.

 3. نیما ح
  ۱۳ اسفند ۱۳۹۳ ۱۲:۵۸ ق.ظ #

  اولا از دانشجونیوز بابت این پوشش خبری متشکرم … دوما واقعا جای تاسف داره که چرا بچه های دانشجو تا این قدر دیر اخبار رو برای سایت ها مخابره می کنند … یعنی باید حدود ۶ هفته بعد این خبر پوشش داده بشه ؟ شش هفته بی خبری … سوما من هم کلاسی محمد یوسفی در دوره لیسانس بوده ام . وی بسیار فردی نازنین بود با شناختی که بنده از ایشان داشته ام معلوم و واضح است که بیانیه سپاه یک پروپگاندای سیاسی بوده است. محمد و سایت مبتذل !! واقعا بعید است. من سعی می کنم جمعی از دوستان را به جمع آوری یک نامه خطاب به آقای روحانی برای آزادی محمد ترقیب کنم امیدوارم پس از ارسال دانشجو نیوز این نامه را منعکس کند .

  با تشکر نیما ح

دنبالک

 1. Arrest and building case against Mohammad Yousefi | lalehsr - ۱۲ اسفند ۱۳۹۳

  […] Source: Daneshjoonews […]

 2. فشار بازجوهای سپاه پاسداران به «محمد یوسفی» برای گرفتن اعتراف تلویزیونی | کمیته دفاع از حقوق جوان و دانشجو - ۱۶ اسفند ۱۳۹۳

  […] محمد یوسفی، دانش آموخته دانشگاه صنعتی امیرکبیر، تحت فشار بازجوی های سپاه پاسداران برای اخذ اعتراف ساختگی و نمایش آن در صدا و سیما قرار دارد. […]

 3. محمد یوسفی به دلیل فعالیت فیسبوکی - ۲۶ اسفند ۱۳۹۳

  […] روز پس از این بیانیه، سایت دانشجو نیوز نوشت منظور از (آقای م.ی.) محمد یوسفی، ۲۷ ساله و دانش […]

نظر دهید


× چهار = 28